25 Mayıs 2019
ANKARA COMİCS AND ART FESTİVAL
ANKARA COMICS AND ART FESTIVAL BİLKENT CENTER’A GELDİ !
 
2016 yılından beri Kadıköy Moda’da düzenlenen İCAF (İstanbul Comics and Art Festival) Ankara Comics and Art Festival adıyla 25-26 Mayıs tarihlerinde Bilkent Center’da gerçekleşti.
 
Ankara Comics and Art Festival, çizgi roman dükkanları, karikatür ve mizah dergileri, yayın evleri, illüstrasyon sergileri ve bağımsız çizerler, canlı graffiti ve mural çalışmaları, katılıma açık atölye programları, panel ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivalidir.
 
Ankara Comics and Art Festival 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Bilkent Center’da gerçekleşti. İstanbul’da düzenlendiği 2016 yılından beri giderek büyüyen ve çizgi severleri bir araya getiren festival, bu sene ilk kez Ankaralı çizgi severlerle buluştu.
 
Bu sene 20. yaşını kutlayan ve yenilenerek bünyesine ulusal uluslararası birçok firmayı dahil eden Bilkent Center açık otoparkında gerçekleşen  festivalde yer alan çizgi roman, karikatür ve yayınevi standlarında çizgi roman takipçileri çeşitli yayınlara ulaştı. Festival alanına gelen çizerlerin sergilerini görme ve düzenlenen imza seanslarında kendileriyle tanışma imkanına sahip oldular.
 
Festival süresince gerçekleşen atölye çalışmalarında çizerlerin moderatörlüğünde çizgi roman ve karikatür teknikleri, illüstrasyon, fanzin ve stencil çalışmaları ziyaretçiler tarafından deneyimlendi..
 


Festival sahnesinde 25 Mayıs Cumartesi In Hoodies akustik performansı ile, 26 Mayıs Pazar Palmiyeler sahne aldı. Cumartesi akşamı festivalin açılış partisi The Ringo Jets performansı ile Bilkent Center Sess +'ta gerçekleşti..