11 Mart 2021
KADIN OYUNLARI FESTİVALİ BİLKENT CENTER'DA BAŞLIYOR!
Kadın Oyunları Festivali, Türkiye’de ilk kez Bilkent Center ev sahipliğinde Ankara Sanat Tiyatrosu(AST) iş birliği ile gerçekleşecek. 4 – 11 Mart tarihleri arasında devam edecek festivalin oyunları Bilkent Sahne Ast’ta sergilendi.
 
Ulusal ve uluslararası birçok sanat projesine ev sahipliği yapan Bilkent Center, Kadın Oyunları Festivali ile tiyatro severleri Bilkent Sahne AST’ta ağırladı. Türkiye’nin en köklü tiyatrolarından olan Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sanat yönetmenliğinde, Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile oluşturulan Kadın Oyunları Festivali 4 Mart tarihinde gerçekleştirildi.

Pandemi nedeni ile zor süreçlerden geçen sanatçıları her alanda desteklediklerini belirten Bilkent Center AVM Müdürü Ayhan Aytekin, “Sanatı ve sanatçıyı destekleyen projelere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnsanların gülmeye, eğlenmeye ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyduğu bu günlerde, AST tarafından organize edilen Kadın Oyunları Festivali’ne ev sahipliği yapmayı bir fırsat olarak görüyoruz. Hem bir farkındalık projesi olması hem de pandemi döneminde sanatçıları destekleyen bir organizasyon olması nedeni ile festivalin her sürecini önemsiyor ve katkıda bulunuyoruz.” dedi.

58 yıllık tiyatro deneyimi ile Türk Tiyatrosu’na sayısız başarı getiren ustaların büyük hatırasının olduğu Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), Bilkent Center’da bulunan yeni sahnesi Bilkent Sahne AST ile 2021 yılında oyunlarını tiyatro severler ile buluşturdu. Kadın Oyunları Festivali kapsamında, dört ayrı oyun Bilkent Sahne AST’ta sergilendi.

Türkiye’de ilk defa 4-11 Mart tarihlerinde, Ankara’da, Bilkent Sahne AST’ta hayata geçecek Kadın Oyunları Festivali, 8 – 17 Mart tarihlerinde Çanakkale Belediyesi, 23 - 27 Mart tarihleri arasında ise Ayvalık'ta Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde devam edecek.  
 
SALONLARDA SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYULACAK
%100 doğal havalandırma sistemi bulunan Bilkent Sahne AST’ta üst düzey hijyen önlemleri uygulandı. Bu kapsamda tiyatro severler salona HES kodu uygulaması ve ateş ölçümü ile alındı. Sosyal mesafe kuralları gereği koltuk sayısının yarıya indirileceği salonda misafirlerin maske kullanım zorunluluklarına dikkat edildi.

BOŞ KOLTUKLAR,  TOPLUMSAL FARKINDALIK İÇİN SATIŞA SUNULDU

Festival boyunca sosyal mesafe kuralları gereği boş bırakılan koltuklara, toplumsal farkındalık yaratılması amacıyla yaşamını yitirmiş kadınların fotoğrafları yerleştirildi. Bu koltukların satışından elde edilen gelir Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Mor Çatı sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı.
 
Tepe Emlak Yatırım A.Ş.Hakkında
Bilkent Holding’in önde gelen şirketleri arasında yer alan ve 1996 yılında kurulan Tepe Emlak Yatırım A.Ş., Metro AG ve Carrefour gibi Avrupa'nın tanınmış şirketleri ile işbirliği yaparak bugüne kadar Türkiye'nin değişik bölgelerinde alışveriş merkezleri yatırımlarına imza atmıştır. Perakende sektöründe ilkleri başarmış ve birçok başarılı projeyi hayata geçirmiş olan Tepe Emlak Yatırım, deneyimli kadrosuyla alışveriş merkezi ve varlık yönetimi, kiralama, mimari tasarım, proje yönetimi ve konsept danışmanlığı hizmetlerini yüksek profesyonellik ve uzmanlık seviyesi ile tek çatı altında toplamaktadır. 
Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla ziyaretçilerin içinde bulunmaktan keyif alacakları modern mekânlar yaratan Tepe Emlak Yatırım, hali hazırda İstanbul Anadolu Yakası’nda, 2002’den bu yana bünyesindeki ulusal ve uluslararası birçok marka ile en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan TEPE NAUTILUS, Ankara’da kısa süre önce geçirdiği renovasyonun ardından 'Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır' mottosuyla bünyesine gastronomi merkezi BİLKENT STATION’ı katarak ziyaretçilerine hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri yaşam alanları sunan BİLKENT CENTER, özgün mimarisi ve ilk açık hava konseptiyle Ankaralıların vazgeçilmez buluşma noktası, iş ve yaşam merkezi TEPE PRIME AVENUE, ulaşılabilir lokasyonu, rahat dolaşım alanı ile tercih edilen 365 AVM, AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI, İzmir Körfezi’nin en güzel noktasında yer alan yarı açık konsepte sahip, şehrin ritmini ve eğlencesini içinde barındıran keyifli bir yaşam alanı EGE PERLA’nın kiralama, alışveriş merkezi ve varlık yönetimini yapmaktadır.